Najczęściej zadawane pytania o Avon

Zasady współpracy z Avon dla osób, które nie miały wcześniej z tym doświadczenia mogą wydawać się skomplikowane. Przed podjęciem współpracy pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Zebrane są tu najczęściej zadawane pytania na temat jak zostać konsultantką Avon i zasad współpracy z tą firmą.

Co mi daje bycie konsultantką Avon?

Konsultantka Avon ma dostęp do kosmetyków w atrakcyjnych cenach -ponieważ kupuje je od producenta z pominięciem pośredników. Dodatkowym atutem bycia konsultantką Avon jest dostęp do nowości kosmetycznych, które będą wprowadzone na rynek, dostęp do materiałów szkoleniowych i promocyjnych. Wyjątkowych programów dla konsultantek i ofert poza katalogowych.

Jak mogę składać zamówienia?

Najprostszym sposobem składania zamówień jest ich zbieranie przez przypisany do każdej konsultantki iKatalog, wygodne jest też używanie aplikacji dla konsultantek Avon ON, można również wypełnić formularz zamówienia na stronie dla konsultantek podając kody lub nazwy produktów.

Rejestracja w AVON -jak to zrobić?

Rejestracja w AVON jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Rejestracja w Avon online trwa kilka minut.
W celu rejestracji konta w Avon należy wypełnić formularz na stronie internetowej podając niezbędne dane kontaktowe. Na podany numer telefonu i e-mail przyjdzie numer personalny i hasło potrzebne do zalogowania na stronie dla konsultantek.
Po rejestracji konta skontaktuje się z Tobą lider pod opiekę którego trafisz i to on będzie Twoim przewodnikiem i wsparciem podczas współpracy z Avon.

Czy AVON daje możliwość rozwoju i awansu?

Tak, Avon dba o swoje konsultantki i wspiera je na każdym etapie współpracy. Konsultantki Avon mają dostęp do platformy internetowej na której znajdują się materiały z zakresu makijażu, perfumiarstwa, wspierające sprzedaż, budowanie relacji i rozwój osobisty. Są także szkolenia i webinary o prowadzeniu profili na mediach społecznościowych.

Konsultantki Avon mają także możliwość awansu na Lidera Zespołu i budowania swojej grupy konsultantek. Wiąże się to z nowymi doświadczeniami i wyzwaniami ale i korzyściami. To tylko od Ciebie zależy to co osiągniesz z Avon.

Czy poniosę jakieś dodatkowe koszty związane z dołączeniem do grupy konsultantek Avon?

Nie, Avon nie ma opłaty wpisowej. Dodatkowo pierwsze katalogi otrzymasz za darmo oraz weźmiesz udział w powitalnym programie Avon.

Czy mogę zrezygnować z bycia konsultantką, czy są pobierane od tego opłaty?

Zrezygnować można w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych opłat. Wystarczy nie składać zamówień, po upływie roku konto konsultantki samo wygasa, można je także bezpłatnie wznowić.

Jakie warunki muszę spełnić aby zostać konsultantką?

Obecnie do zostania konsultantką w Avon wystarczy wypełnienie prostego formularza -na podane dane zostanie utworzone konto rabatowe.

Wymagane jest miejsce zamieszkania na terenie Polski -Avon nie wysyła paczek za granicę kraju.

Jak zarabiam w Avon?

Będąc konsultantką Avon otrzymujesz rabat na kosmetyki, które sprzedajesz klientom po cenach katalogowych. W ten sposób zyskujesz pieniądze z różnicy pomiędzy kwotą katalogową a kwotą na fakturze. Wysokość rabatu uzależniona jest od wysokości sprzedaży.

Czy muszę dokonywać zakupów na określoną kwotę?

Nie, nie ma wymaganej minimalnej kwoty zamówienia. Trzeba jednak pamiętać, że przy zamówieniach powyżej 250zł są programy dla konsultantek z atrakcyjnymi nagrodami.

Co zrobić gdy klientka nie będzie zadowolona z zakupu, np nie ten kolor szminki, nie odpowiedni zapach?

Avon udziela Gwarancji na wszystkie oferowane produkty, jest ważna w przeciągu 3 miesięcy od daty zakupu. Każda konsultantka Avon ma prawo dokonać zwrotu kosmetyków. Zużycie produktu nie powinno przekraczać 25%.

Czy muszę pobierać pieniądze od klientów przed dostarczeniem kosmetyków lub zakładać z własnych?

Pierwsze zamówienie należy opłacić przy jego składaniu (szybkie przelewy lub BLIK) lub przy odbiorze. Kolejne zamówienia można opłacać w późniejszym terminie -po kontakcie i pozytywnej weryfikacji konta.

Gdzie można dokonać wpłaty za kosmetyki zakupione w Avonie?

Najwygodniejszą formą płatności za zamówienie jest jego opłacenie podczas składania lub przy odbiorze.

Zamówienia z odroczonym terminem płatności można opłacać zwykłym przelewem bankowym, szybkimi płatnościami w swojej strefie konsultantki, lub na poczcie.

Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na pytania które Cię interesują, napisz do mnie.

Zostań Konsultantką Avon online

Zostań konsultantką Avon

Wypełnij ten prosty formularz i dołącz do nas. Skontaktuję się z Tobą i odpowiem na wszystkie pytania na temat pracy w Avon.

W ciągu kilku minut otrzymasz hasło i numer personalny niezbędne do logowania się do Strefy Konsultantki Avon.

Po rozmowie i potwierdzeniu adresu do wysyłki wyślemy pakiet darmowych katalogów, próbek i materiałów na start współpracy.