Najczęściej zadawane pytania o Avon

Zasady współpracy z Avon dla kobiet, które nie miały wcześniej z tym doświadczenia mogą wydawać się skomplikowane. Przed podjęciem współpracy pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Zebrane są tu najczęściej zadawane pytania na temat jak zostać konsultantką Avon i zasad współpracy z tą firmą.

Jak zarabiam w Avon?

Będąc konsultantką Avon otrzymujesz rabat na kosmetyki, które sprzedajesz klientom po cenach katalogowych. W ten sposób zyskujesz pieniądze z różnicy pomiędzy kwotą katalogową a kwotą na fakturze. Wysokość rabatu uzależniona jest od wysokości sprzedaży.

Czy poniosę jakieś dodatkowe koszty związane z dołączeniem do grupy konsultantek Avon?

Nie, Avon nie ma opłaty wpisowej. Dodatkowo pierwsze katalogi otrzymasz za darmo oraz weźmiesz udział w powitalnym programie Avon.

Jakie warunki muszę spełnić aby zostać konsultantką?

Do podpisania umowy należy mieć ukończone 18 lat, Dowód Osobisty i drugi dokument.

Czy mogę zrezygnować z bycia konsultantką, czy są pobierane od tego opłaty?

Zrezygnować można w dowolnym momencie bez ponoszenia żadnych opłat. Wystarczy nie składać zamówień, po upływie roku konto konsultantki samo wygasa, można je także bezpłatnie wznowić.

Jak mogę składać zamówienia?

Najprostszym sposobem składania zamówień jest wypełnianie formularza zamówienia na stronie dla konsultantek. Można zrobić to też przez telefon- numer darmowy. Małe zamówienia najlepiej realizować w Centrach Obsługi Konsultantek, ponieważ tam nie ponosi się żadnej dodatkowej opłaty nawet gdy kupuje się tylko 1 produkt.

Czy muszę dokonywać zakupów na określoną kwotę?

Nie, nie ma wymaganej minimalnej kwoty zamówienia. Przy zamówieniu mniejszym niż 160 zł zostanie doliczony koszt realizacji małego zamówienia w wysokości 10 zł. Po osiągnięciu 160 zł, każde kolejne zamówienie powyżej 50 zł w tej samej kampanii (czyli w trakcie trwania tego samego katalogu) są realizowane bez dodatkowych opłat.

Co zrobić gdy klientka nie będzie zadowolona z zakupu, np nie ten kolor szminki, nie odpowiedni zapach?

Avon udziela Gwarancji na wszystkie oferowane produkty, jest ważna w przeciągu 3 miesięcy od daty zakupu. Każda konsultantka Avon ma prawo dokonać zwrotu kosmetyków. Zużycie produktu nie powinno przekraczać 25%.

Czy muszę pobierać pieniądze od klientów przed dostarczeniem kosmetyków lub zakładać z własnych?

Nie, ponieważ konsultantka ma 3 tygodnie na opłacenie faktury dostarczonej wraz z zamówieniem.

Gdzie można dokonać wpłaty za kosmetyki zakupione w Avonie?

Wpłat można dokonywać kartą kredytową Avon, w bankach, na pocztach, w kasach Avonu.(Centra Obsługi Konsultantek – bez dodatkowych opłat), poprzez Sieć Obsługi Płatności – UniKasę lub poprzez stałe zlecenie płatności (w tej sprawie należy skontaktować się ze swoim bankiem i zgodnie z procedurą danego banku zgłosić takie zlecenie).   Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na pytania które Cię interesują, napisz do mnie.

Zostań Konsultantką Avon i testuj nowości

Zostań konsultantką Avon

Wypełnij ten prosty formularz i dołącz do nas. Skontaktuję się z Tobą i odpowiem na wszystkie pytania na temat pracy w Avon.
Jeśli nie chcesz czekać na kontakt możesz wypełnić formularz na tej stronie: dołącz do najlepszych konsultantek Avon