Jak wybrać idealny podkład?

Czy podkład jest ważny?

Dobór odpowiedniego podkładu pozwoli nam na utrzymanie makijażu w idealnym stanie przez cały dzień. Duży wybór podkładów na rynku nie ułatwia podjęcia decyzji który z nich wybrać. Pomocne mogą okazać się szkolenia kosmetyczne w których udział może wziąć każda konsultantka Avon.

Wybieramy podkład dla siebie.

Pierwsza ważna rzecz to posiadany typ cery – normalna, tłusta, sucha, mieszana. A może wrażliwa, naczyniowa lub dojrzała? Kolejna sprawa to problemy jakie cera posiada. Skłonność do alergii i podrażnień, suchość, nadmierne przetłuszczanie, zmarszczki, wypryski, rozszerzone naczynka krwionośne. Ustalenie tych faktów pozwoli na wstępne określenie typu podkładu, w oparciu o zadania jakie ma spełniać. Równie istotne zagadnienie to odcień i tonacja. W tej kwestii warto poradzić się konsultantki w drogerii, która w oparciu o znajomość oferowanych przez dany sklep produktów zaproponuje odpowiedni podkład.

Czy podkład do nas pasuje?

Kolejny krok to sprawdzenie dopasowania podkładu do cery. Pierwszą próbę można przeprowadzić u konsultantki Avon, na zasadzie kontrastu – poprzez rozsmarowanie kilku rożnych podkładów pionowymi liniami, poprzecznie do kości żuchwy. Jest to jednak metoda, która pozwoli na podjęcie decyzji odnośnie wyboru próbki do samodzielnego przetestowania w domu. Nie warto decydować się na podkład po obejrzeniu go na skórze w małym lusterku. Sztuczne oświetlenie nie jest w tym przypadku miarodajne. Warto ocenić jak podkład wygląda na twarzy w naturalnym, dziennym świetle. Poza tym dobrze jest „ponosić” podkład na twarzy przynajmniej przez dzień lub dwa, aby sprawdzić czy nie przesusza nadmiernie skóry, nie zatyka porów, nie powoduje alergii, zapewnia pożądane krycie.Podkład Avon z serii Lux

Podkład a rodzaj skóry.

Generalnie rzecz biorąc należy zastanowić się czy podkład jest dobrze dopasowany nie tylko pod względem koloru, ale także czy jest właściwie dobrany do posiadanego typu skóry. Trzeba jednak pamiętać, że pod wpływem działania wielu czynników zewnętrznych, w tym także w zależności od pory roku – zmieniają się zarówno potrzeby skóry twarzy, jak również jej odcień. Warto więc co jakiś czas weryfikować czy stosowany podkład nie wymaga zmiany.

Propozycja od Avon.

W ofercie katalogowej Avon dostępny jest bogaty wachlarz podkładów różnych serii. Między innymi można znaleźć podkłady z linii LUX. Bardzo możliwe, że zainteresowały Cię te podkłady i myślisz o ich zakupie -a może chcesz zostać konsultantką Avon? Zyskasz atrakcyjne rabaty (do 40%) na wszystkie kosmetyki z katalogu Avon, a dodatkowo będziesz mogła brać udział w szkoleniach i innych ciekawych wydarzeniach.

Zapisz

dołącz do najlepszych konsultantek Avon

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com
  • Bebo
  • MySpace
  • Śledzik
  • Google Bookmarks